Evropská unie hrou

EU pro studenty

EU pro studenty je určena pro všechny studenty středních škol a univerzitní studenty, kteří se chtějí dozvědět více o možnostech dalšího vzdělávání o EU či se přímo zapojit do aktivit s evropskou tematikou. Tyto stránky vám umožní rozšířit své znalosti mimo budovu vašeho vzdělávacího institutu často více než zábavnou formou. Hledáte-li soutěže a projekty, do kterých byste se rádi zapojili; materiály, ze kterých byste mohli čerpat podrobné informace; či další tipy na aktivity určené pro studenty, jste zde správně!

 
Projekt Laboratoř Evropské unie - Soutěž o nejlepší diplomové práce s tematikou EU

Zapojte se do projektu Laboratoř Evropské unie - soutěže o nejlepší diplomovou práci s evropskou tematikou. Čeká na vás publikování v prestižním sborníku pod hlavičkou Evropské komise a hodnotné ceny!

Sborníky Laboratoř Evropské unie se sylaby nejlepších diplomových prací zabývajících se evropskými záležitostmi si nyní můžete stáhnout v elektronické podobě či si je přijít půjčit do knihovny Evropského domu a dalších knihoven!

Do soutěže se můžete přihlásit i vy! Stačí vyplnit stručnou elektronickou přihlášku a zaslat ji na Katedru světové ekonomiky Fakulty mezinárodních vztahů VŠE v Praze. Více informací najdete níže. Sledujte naše stránky pro další termíny výzvy soutěže.

Evropský sbor solidarity - nová iniciativa pro mladé

Chcete získat zajímavou pracovní nebo dobrovolnickou zkušenost ze zahraničí ?  Evropský sbor solidarity je jedinečná příležitost pro mladé lidi (17-30 let) jak získat pracovní, jazykové a další zkušenosti a zároveň se podílet na projektech v oblasti sociálních, humanitárních a ekologických aktivit po celé Evropě. Evropská komise uhradí cestu, ubytování, pojištění, stravování a kapesné, doba trvání od 2 do 12 měsíců.

Další informace a včetně snadné registrace jsou dostupné zde.

Materiály (nejen) ke studiu

Hledáš informace o Evropské unii, o fungování jejích institucích či unijních politikách? Tato i mnohá další témata nalezneš v materiálech o EU, které ti nabízíme zdarma ke stažení přímo zde!

Soutěže pro studenty i žáky

Vědomostní, literární, fotografické a všechny další soutěže přehledně na jednom místě! Zapojte se do některé z vyhlášených soutěží a vyhrajte zajímavé ceny. Jednotlivé soutěže jsou řazeny vzestupně dle data odevzdání.

Projekt Staň se na den tvůrcem evropské politiky

Zapojte se do nového projektu Staň se na den tvůrcem evropské politiky a vyzkoušejte si prostřednictvím soutěžní simulace jednání Rady EU a Evropského parlamentu role evropských politiků hájících zájmy jednotlivých členských zemí a politických frakcí. Soutěžící mohou vyhrát hodnotné ceny.

E-learningové kurzy o Evropské unii

Nebaví vás už pouze mnohdy nudné a náročné čtení o Evropské unii v knihách či skriptech, ale přesto chcete/potřebujete dozvědět se více o této problematice? Vyzkoušejte  interaktivní e-learningové kurzy, kdy se o EU můžete naučit lehce z pohodlí domova, a to navíc zábavnou formou!