Evropská unie hrou

Hry a kvízy o Evropské unii

Online hry a kvízy o Evropské unii jsou připraveny pro ty, kteří se chtějí jak pobavit, tak se zároveň naučit něčemu novému o Evropské unii. Ať už si vybereš hru online či v tištěné podobě ke stažení, o chytrou zábavu máš vystaráno!

 

Online interaktivní mapa EU s novým 28. členem - Chorvatskem

Interaktivní mapa nejen pro školáky, která vás seznámí jak se základními fakty o jednotlivých členských státech EU, tak i se spoustou zajímavostí z oblasti kultury, cestování, architektury a přírody. Pojďte se seznámit se zeměmi Evropské unie zábavnou formou!
Interaktivní mapa EU
 

 

Online hra Neurodysee: Objevování Evropské unie

Ověřte si své znalosti o Evropské unii formou zábavné hry, během níž v roli mimozemšťana Neuroňana objevíte celou Evropskou unii.  Můžete hrát sami nebo až s dalšími osmi spoluhráči online.  Cílem hry je správně odpovědět na otázky týkající se 27 členských států EU a významných evropských událostí. Hru si můžete také zpestřit tím, že budete další hráče během hry rušit a rozptylovat a pokusíte se jim tak zabránit, aby správně odpovídali na otázky.

Karetní hru Neurodysee můžete na vyžádání získat v Evropském domě v Praze!

Spustit online hru Neurodyssee: Objevování Evropské unie


 

Online hra Poznejte Evropu!

Pocházíme z různých zemí a hovoříme různými jazyky, ale evropský kontinent je náš společný domov. Pojďme Evropu poznávat společně! Bude to dobrodružná cesta časem a prostorem, na níž objevíte spoustu zajímavých věcí.

Poznejte Evropu spolu s kreslenými postavičkami skrze online hru pro děti od 9 do 12 let.

Tištěnou verzi publikace Poznejte Evropu! můžete na vyžádání získat v Evropském domě či v informačních střediscích Europe Direct.

Spustit online hru Poznejte Evropu!

Dětský koutek

Nepřeberné množství her a kvízů, které předškolní děti nejen pobaví a zabaví, ale zároveň se díky nim dozvědí zábavnou formou mnoho nového o Evropské unii, se nachází na stránkách Evropské komise v sekci PRO ŠKOLÁKY. Stačí si jen vybrat!

Vstoupit do dětského koutku