Evropská unie hrou

EU pro nejmenší

I pro zcela nejmladší zájemce o Evropskou unii jsou rovněž připraveny zábavné hry a materiály, které však již i předškolákům lehkou a hravou formou poskytnou prvotní seznámení s tematikou EU.

 

Mapa Evropské unie pro děti

Puzzle pro děti s kreslenou mapou Evropské unie. Každý členský stát je vyobrazen pomocí charakteristických symbolů, díky nimž se děti poprvé seznámí s reáliemi 28 členských zemí EU. Pokud jste učitelé ZŠ nebo MŠ, můžete si puzzle vyzvednout zdarma na vyžádání v Evropském domě.

 

Sjednoceni v rozmanitosti

Tato příručka je ideální pomůckou pro děti i pro učitele, kteří mohou s její pomocí dětem představit kulturní, vědecké a přírodní dědictví všech členských zemí Evropské unie. Výtisk této brožury je možné zdarma objednat v knihovně Evropského domu na emailu: knihovna@evropskydum.cz. K dispozici je také legenda s popisky, dostupná zde.

Legenda [7 725 kB]

Vybarvi si Evropu

Soubor dětských omalovánek tématicky zaměřený na vlajky všech 28 členských států Evropské unie. Tato publikace umožňuje poznání Evropské unie a jejích členských států zábavnou formou i těm nejmenším!

Omalovánku si můžete stáhnout v přiloženém PDF dokumentu.

Vybarvi si Evropu [5 583 kB]

Evropa a Ty

Víš, že Evropskou unii tvoří 28 zemí a žije v ní 508 milionů obyvatel? Se všemi 28 státy se nyní můžeš seznámit. Vybarvi jejich vlajky a z pomíchaných písmenek sestav jména jejich hlavních měst. 

 

Evropa a Ty [19 649 kB]

Dětský koutek

Nepřeberné množství her a kvízů, které předškolní děti nejen pobaví a zabaví, ale zároveň se díky nim dozvědí zábavnou formou mnoho nového o Evropské unii, se nachází na stránkách Evropské komise. Stačí si jen vybrat!

Vstoupit do dětského koutku

Sophie a Pavel objevují Evropu

Sophie pozve svého kamaráda Pavla, se kterým si dopisuje, na návštěvu do Štrasburku, kde žije. Sophie a Pavel jsou zvídavé děti a vydávají se na výpravnou cestu po EU. Dovídají se, které země k Evropské unii patří, jak fungují evropské instituce a proč má mnoho zemí EU společnou měnu. To vše a ještě mnoho dalšího se dočtete v této brožurce. Kromě zajímavých a poučných informací zde najdete také různé kvízy, skládanky a hry.

Čtyři roční doby

Kniha aktivit pro děti spojených s přírodou. Tuto publikaci si můžete stáhnout v přiloženém PDF dokumentu.

Čtyři roční doby [3 643 kB]

Představ si a nakresli s Tomem lepší životní prostředí

Děti se díky těmto omalovánkám dozví více o problematice životního prostředí a prostřednictvím jednoduchých příběhů se naučí, co dělat pro jeho ochranu. Tuto publikaci si můžete stáhnout v přiloženém PDF dokumentu.

Na farmě

Dětská omalovánka s obrázky z farmy a ze života na venkově.

Na farmě [1 750 kB]